Схема кольорів: C C C C
Розмір шрифту: A A A
Зображення:

Результати моніторингового візиту до КНП «Психіатрична лікарня міста Маріуполь»

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Белокоз спільно з громадськими монітором Максимом Аніщенком здійснили моніторинговий візит 24.11.2021 року до комунального некомерційного підприємства «Психіатрична лікарня міста Маріуполь» з метою вивчення стану додержання прав та законних інтересів пацієнтів.

КНП «Психіатрична лікарня м. Маріуполь» надає амбулаторну медичну психіатричну допомогу дитячому та дорослому населенню м. Маріуполя та прилеглих регіонів. На час проведення моніторингового візиту у лікарні, розрахованій на 420 ліжок на стаціонарному лікуванні перебувало 298 пацієнтів.

Під час візиту проводилось опитування пацієнтів, вивчались умови їхнього лікування та медична документація. Скарг від пацієнтів на неналежне, жорстоке або таке, що принижує гідність поводження персоналу стосовно них не надходило.

За результатами візиту встановлено, що перебування, діагностика та лікування для пацієнтів відбувається на безоплатній основі. Лікарські призначення відповідають галузевим стандартам лікування відповідних психіатричних нозологій.

Пацієнтам усіх відділень забезпечено безперешкодний доступ до питної води та телефонних дзвінків.

Водночас виявлено недоліки, які призводять до порушення прав пацієнтів, зокрема: мало мобільні особи які перебувають на верхніх поверхах лікарні позбавленні можливості прогулянок на свіжому повітрі. Також у лікарні більше 3 років перебуває двоє осіб без паспортів, відсутність яких позбавляє пацієнтів права на соціальний захист.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до центральних органів виконавчої влади з метою усунення виявлених порушень.