Схема кольорів: C C C C
Розмір шрифту: A A A
Зображення:

Відомості про переліки лікарських препаратів

Експертним комітетом з відбору та використання основних лікарських засобів, склад якого затверджено наказом МОЗ України від 08.07.2016 № 690, були обґрунтовані та узагальнені пріоритетні хвороби, захворювання та стани для України із використанням зазначених критеріїв та адаптований Національний перелік основних лікарських засобів в Україні (далі – Національний перелік), що базується на 19-му виданні Базового переліку основних лікарських засобів, рекомендованих ВООЗ.

До Національного переліку включені якісні, ефективні, безпечні та економічно доцільні лікарські засоби необхідні для забезпечення надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності.

    Національний перелік складається з:
  • основного переліку, до якого включені найбільш ефективні, безпечні лікарські засоби з найвищими показниками економічної доцільності для пріоритетних патологічних станів;
  • додаткового переліку, до якого включені лікарські засоби для пріоритетних патологічних станів, що потребують спеціалізованого діагностичного або моніторингового обладнання, та/або спеціалізованої медичної допомоги, та/або підготовки фахівців.

До Національного переліку включені зареєстровані в Україні лікарські засоби. Лікарські засоби включені до Національного переліку за міжнародними непатентованими назвами.

Також для раціонального використування лікарських засобів застосувується державний формуляр лікарських засобів, який переглядається з певною періодичністю. Державний формуляр лікарських засобів (далі - Державний формуляр) - керівництво з раціонального використання лікарських засобів, що містить перелік зареєстрованих в Україні лікарських засобів, який включає якісні, ефективні, безпечні, економічно доцільні лікарські засоби, що доведено доказовою медициною та практикою медичного застосування. Державний формуляр відноситься до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

Перелік лікарських засобів, які є в КНП «Психіатрична лікарня м.Маріуполь» ви можете знайти на сайті «Є-ліки» за посиланням

Національний перелік основних лікарських засобів