Схема кольорів: C C C C
Розмір шрифту: A A A
Зображення:

Послуги

Стаціонарна допомога

Організація психіатричної допомоги в Україні здійснюється відповідно до Закону України “Про психіатричну допомогу” від 22.02.2000 року. Законом визначено установи та особи, які надають психіатричну допомогу, а також права та обов'язки медичних працівників, правове регулювання діяльності психіатричної служби, правовий захист громадян, які страждають психічними розладами. Зазначеним Законом регламентується необхідність отримання згоди особи, яка страждає на психічний розлад, на лікування, за винятком випадків застосування примусових заходів медичного характеру за постановою суду та примусовою госпіталізацією.

Стаціонарна психіатрична допомога здійснюється за направленнями лікарів-психіатрів, лікарів-наркологів та лікарів-психіатрів станції швидкої медичної допомоги при наявності документа, що засвідчує особу (паспорт). Прийом пацієнтів для надання стаціонарної психіатричної або наркологічної допомоги здійснюється у приймальному відділенні КНП «Психіатрична лікарня м.Маріуполь», яке розташоване на території лікарні, черговим лікарем приймального відділення лікарні. В разі звернення пацієнта без направлення у вечірній час, святкові та вихідні дні черговий лікар приймального відділення лікарні оглядає пацієнта і при наявності показань для госпіталізації виписує направлення та робить запис в журналі амбулаторного прийому хворих.

Встановлення діагнозу психічного розладу, прийняття рішення про надання психіатричної допомоги (в тому числі і в примусовому порядку), є виключним правом лікаря-психіатра або лікаря-нарколога. Лікування і діапазон діагностики (обстеження) визначається стандартами, встановленими Міністерством охорони здоров'я України.

Стаціонарна служба КНП «Психіатрична лікарня м.Маріуполь» розрахована на 420 ліжок та має наступні клінічні підрозділи:
1 відділення - загальнопсихіатричне гостре відділення чоловіче розраховане на 50 ліжок;
2 відділення - загальнопсихіатричне гостре відділення жіноче розраховане на 50 ліжок;
3 відділення - відділення психіатричної паліативної допомоги (змішане) розраховане на 40 ліжок;
4 відділення - загальнопсихіатричне гостре відділення жіноче розраховане на 50 ліжок, з наданням медичної допомоги пацієнтам з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин;
5 відділення - загальнопсихіатричне гостре відділення чоловіче розраховане на 50 ліжок;
відділення первинного психотичного епізоду (змішане) розраховане на 30 ліжок;
7 відділення - наркологічне відділення чоловіче розраховане на 50 ліжок;
8 відділення - Центр афективних розладів (змішаний) розрахований на 70 ліжок;
9 відділення - геронтопсихіатричне відділення (змішане) розраховане на 30 ліжок.

Відділення №1,2,3,4,5,7,9 та відділення первинного психотичного епізоду розташовані на території КНП «Психіатрична лікарня м.Маріуполь» за адресою: м. Маріуполь, Лівобережний район, вул. Пашковського, 4.

Центр афективних розладів розташований за адресою: м. Маріуполь, Лівобережний район, пр-т Перемоги, 18.

    Для підвищення лікувально-діагностичного процесу КНП «Психіатрична лікарня м.Маріуполь» має допоміжні підрозділи, а саме:
  • клініко-діагностичну лабораторію,
  • фізіотерапевтичний кабінет,
  • центральне стерилізаційне відділення,
  • приймальне відділення,
  • рентгенологічний кабінет,
  • стоматологічний кабінет,
  • кабінет електроенцефалографії.