Схема кольорів: C C C C
Розмір шрифту: A A A
Зображення:

Головні лікарі з усієї України обговорили підготовку галузі до медичної реформи

16 июня 2017 12:06

Количество просмотров: 240

Питання спрощення процедури ліцензування медзакладів, податкового навантаження на лікарні, які стали комунальними некомерційними підприємствами, розширення переліку платних послуг, питання співоплат та інші теми обговорили учасники селекторної наради, присвяченої реформуванню охорони здоров’я.

Участь в нараді під головуванням заступника міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка взяли керівники ЦПМСД, головні лікарі районних, міських та обласних лікарень, а також директори управлінь охорони здоров’я облдержадміністрацій з усіх регіонів України.

Павло Ковтонюк поінформував учасників зустрічі про перебіг законотворчого процесу та спростував кілька страхів, які розповсюджуються серед управлінців охорони здоров’я – що відбуватиметься в галузі з 2018 року, чи будуть закриватись лікарні, чи вистачить грошей закладам, які перейдуть на оплату медичних послуг та ін.?

«Реформа, передбачена законопроектом №6327 стартує 1 січня 2018. В нову систему заходить первинна ланка: сімейні лікарі, педіатри та терапевти. У лікарень є два роки – 2018 та 2019 на перехід, тому у 2018 рік сміливо і плавно входимо, нічого критичного не відбуватиметься. Це не означає, що ніхто нічого не буде робити. Ми будемо застосовувати змішані методи оплати, глобальний бюджет, і планово, хвиля за хвилею переходити на оплату пролікованих випадків за діагностично-спорідненими групами. Ще раз наголошу: це буде поступово і плавно», – підкреслив Ковтонюк, додавши, що реформу не можна починати без грошей. Тому Уряд передбачив у Бюджетній резолюції додаткові 25 млрд. «Вони передбачені винятково на оплату медичних послуг медичним закладам», – підкреслив заступник міністра. Відповідаючи на питання що станеться, якщо реформаторські закони не ухвалять наступного тижня, Ковтонюк зазначив: «Це не є хороший варіант для країни тому, що нам для поступового, нешокового початку реформи потрібно належним чином увійти в бюджетний процес 2018 року. Це б запустило перший етап реформи на первинці з січня. За останні півроку ми об’їхали всі регіони, ситуація всюду складна, всюди потрібно дуже багато роботи. Регіони вимагають чіткості подальших дій та часу на підготовку. Ми теж не можемо рухатись без нормативної бази. Якщо закон переносять на осінь, вхід в реформу буде набагато складніше».

Більш детально про питання головних лікарів та відповіді заступника міністра на селекторній нараді – в наступних повідомленнях МОЗ.